Головна  →  Новини  →  13 грудня 2018

В Україні можуть заборонити випробовування косметичної продукції на тваринах

В Україні можуть заборонити випробовування косметичної продукції на тваринах

Міністерство охорони здоров'я України розробило проект постанови Уряду про затвердження нового технічного регламенту на косметичну продукцію. За основу взято Регламент ЄС №1223/2009. Це дозволить запровадити в Україні європейський підхід до контролю якості і безпеки косметичної продукції. Крім того, створить більш сприятливі умови для торгівлі між Україною та країнами Європейського Союзу. Про це заявила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук. Щоби український косметичний бізнес міг розвиватись без перешкод, а на ринку зберігалась чесна конкуренція, перед впровадженням нових вимог до тестування косметичної продукції діятиме перехідний період. У ЄС, наприклад, перехідний період діяв кілька років — новий регламент запровадили у 2009-му, але вступив у дію він у 2013 році.

Почитати як впроваджується заборона випробування косметичної продукції на тваринах в країнах ЄС, зокрема більш детально про альтернативні методи тестування: https://goo.gl/J6q7rF.

Тож запровадження нового регламенту не створить перешкод для чесної конкуренції в Україні. Національні компанії матимуть достатньо часу для підготовки до нових умов. Але водночас іноземні компанії, які вже відмовилися від тестування своєї продукції на тваринах, зможуть реалізовувати свою продукцію на українському ринку на основі результатів досліджень альтернативними методами.

Після того як спеціалісти МОЗУ завершать працювати над новим регламентом, його буде оприлюднено для громадського обговорення на сайті міністерства.

Перейти до спискуВерсiя для друку


Офіційний портал - Київської міської державної адміністрації

З цифровими навичками ви зможете ефективно та безпечно застосовувати технології в роботі та навчанні, для професійного та особистісного розвитку