Головна  →  Новини  →  16 липня 2018

Майже половина літніх майданчиків у Києві незаконні

Майже половина літніх майданчиків у Києві незаконні

Лише 515 літніх майданчиків із 1148 є законними та сплачують пайові внески до міського бюджету. Про це заявив заступник директора Департаменту міського благоустрою Тарас Панчій.

У спекотну погоду особливою популярністю серед відвідувачів київських ресторанів та кафе є літні тераси. Цілком логічне бажання міських жителів насолодитись їжею чи напоями на свіжому повітрі. Але, що добре для клієнтів закладів харчування, то погано для пішоходів. Є тераси, що встановлені за усіма нормами та вимогами Правил благоустрою. А є й такі, що всупереч усім нормам займають майже весь тротуар і пішоходи мають обходити такі спорудження у кращому випадку по газону, в гіршому – виходити на проїзджу частину, ризикуючи своїм життям та здоров’ям. 

«Правилами благоустрою передбачено, що мінімальний прохід для пішоходів на тротуарі має складати не менше 50 % від ширини тротуару. Тобто, якщо ширина тротуару складає 6 метрів, то зона для пішоходів має бути 3 метри, але не менше 1,8 м. Крім того, аби не створювали незручності для пішоходів, літні майданчики не мають потрапляти у зони перехресть, розташовуватись біля виходів з метро» – сказав Тарас Панчій.

На сьогодні на території Києва біля закладів харчування розміщено 1148 літніх майданчиків, з яких лише 515 є законними та сплачують пайові внески, що суттєво поповнюють міський бюджет. Всі інші літні майданчики розміщені без дозвільної на те документації. Для боротьби із недоброчесними підприємцями, які розширяють свої заклади харчування до зон обмеження, інспекторами благоустрою спільно із поліцією вживаються усі заходи аби усунути такі порушення.

«Київ є унікальним містом у прозорості висвітлення відомостей щодо діяльності того чи іншого об’єкта, що розташований на столичній території. Тобто кожен може зайти на сайт Містобудівний кадастр та перевірити законність розміщення будь-якого об’єкта на київських вулицях, ввівши точну адресу. Та, відповідно, поскаржитись на гарячу лінію 1551» – підбив підсумки Тарас Панчій.

 

Перейти до спискуВерсiя для друку


Офіційний портал - Київської міської державної адміністрації

З цифровими навичками ви зможете ефективно та безпечно застосовувати технології в роботі та навчанні, для професійного та особистісного розвитку