Головна  →  Новини  →  2 лютого 2018

Київська влада об’єднує спільні зусилля із Національною поліцією для захисту тварин

Київська влада об’єднує спільні зусилля із Національною поліцією для захисту тварин

Сьогодні під головуванням директора Департаменту міського благоустрою Андрія Фіщука, за участю керівництва Київської міської лікарні ветеринарної медицини, представників Національної поліції України та засновниці першого в Україні притулку для тварин SOS Тамари Тарнавської відбулася зустріч щодо співпраці з правоохоронними органами для запобігання і покарання за жорстоке поводження з тваринами.

Багаторазові нападки так званих «догхантерів» на Притулок для тварин у Пирогові стали загрозою не тільки для тварин, а й для людей, які працюють там. Протягом останніх п’яти років Притулок систематично обстрілювали з вогнепальної зброї. Труїли та підпалювали тварин. Так, за словами Тамари Тарнавської, у 2014 році – спалено її авто, підпалено будинок для цуценят, 2015 р. – два отруєння тварин, 2016 р. – три отруєння, 2017 р. – три обстріли Притулку з вогнепальної зброї та одне отруєння, 2018 р. – обстріл Притулку та вбивство тварин. У своє виправдання один з таких мисливців на беззахисних тварин, на питання для чого він вбиває тварин, відповів, що у його житті багато стресів і таким чином він позбавляється негативу та ніщо не зашкодить йому вбивати й надалі. На жаль, винні у всіх цих злочинах так і не були покарані.

«Грань між вбивством тварини і людини дуже тонка, вбивство живої істоти не може бути непокараним. Аби не довести й до людських трагедій комплекс зоозахисних проблем не можливо вирішити без злагодженої співпраці київської влади, Національної та патрульної поліції», – сказав Андрій Фіщук.

За словами очільника відділу дільничних офіцерів Нацполіції Дениса Француза, кожного разу при виїзді на виклик щодо смерті тварини обов’язково складається електронний рапорт, який вивчається слідчими щодо ознак жорстокого поводження з тваринами. У разі позитивного висновку це може перетворитися на кримінальну статтю та суворе покарання винних.

Ефективною, свого часу, була практика спільних рейдів спеціалістів ветеринарної служби та дільничних, під час яких виявлялися безпритульні тварини, які потім відловлювали та передавали до притулків, та стежили щоб собаки великих порід вигулювались із захисними намордниками, особливо біля освітніх закладів.

Для розуміння власниками собак великих порід ступеня відповідальності за своїх улюбленців перед кожним перехожим та для нагадування про міри покарання за жорстоке поводження із тваринами усі учасники наради зійшлися в єдиній думці щодо необхідності розміщення на території Києва відповідної соціальної реклами.

При нагоді, директор комунального підприємства «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» Михайло Заславський наголосив, що з усіх питань щодо зоодопомоги необхідно звертатись за номерами  телефону: (096) 454 9568 та (044) 534 0135.

Перейти до спискуВерсiя для друку


Офіційний портал - Київської міської державної адміністрації

З цифровими навичками ви зможете ефективно та безпечно застосовувати технології в роботі та навчанні, для професійного та особистісного розвитку