Головна  →  Новини  →  5 жовтня 2017

Візит до столичного притулку для тварин

Візит до столичного притулку для тварин

Петро Пантелеєв і Андрій Фіщук відвідали сьогодні притулок для тварин, що у Бородянці. У ході візиту було проінспектовано умови проживання тварин, стан вольєрів, готовність комунального підприємства до зимового опалювального сезону.

«За останній рік Департамент спільними зусиллями з КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» зробили великий обсяг роботи: оновили стан покрову, побудували 22 нових вольєри. Усі позитивні зміни  зроблені не тільки силами міської влади, а й з допомогою волонтерів, які активно долучилися до реформування сфери комунального зоозахисту. Ще недавно тварини сприймати людей насторожливо, оскільки не звикли до позитиву з їх сторони (собаки потрапили до притулку з сімей, коли ними награлись та викинули на вулицю або підкинули до воріт притулку; багато тварин стали жертвами жорстокого поводження), то зараз завдяки волонтерам тварини змінилися, – стали добрішими» – зауважив Андрій Фіщук.

Так, внесок волонтерів складно переоцінити: ці люди щотижня (четвер – день волонтера) за власні кошти приїздять до притулку аби вигуляти тварин та подарувати їм свою любов, ласку, приголубити кожну тварину.

Загалом на сьогодні у притулку налічується 350 собак, з них – 20 цуценят. Усі тварини простерилізовані та вакциновані. Про здоров’я тварин у притулку дбає склад ветеринарів, який у повній мірі забезпечений усіма медикаментами та розхідними матеріалами.

«Наша мета – це зробити гуманними засобами так, щоб у Києві не було безпритульних тварин. Ця мета є досяжною і реалізована багатьма європейськими державами. Німеччина, Швейцарія йшли до цього 10-20 років, але ми, перейнявши їх досвід, можемо зробити це набагато швидше» – прокоментував Андрій Фіщук.

Процес адопції, тобто прилаштування тварин в українські сім’ї, ускладнює територіальне розташування Притулку для тварин за межами Києва. Тому великі сподівання покладаються на новий київський сучасний центр захисту тварин у Дарницькому районі по вул. Автопарковій, будівництво якого заплановано у наступному році. Основною перевагою нового центру буде локалізація на території міста Києва, що значно зменшить витрати на транспортацію тварин та сприятиме збільшенню кількості відвідувань киянами цього закладу та, відповідно збільшить кількість прилаштованих тварин.

«Крім того, ми почали співпрацювати зі столичними школами. Сьогодні у Притулку проводився відкритий урок любові до тварин, де діти могли поспілкуватись і погратись з собаками, проникнутись до них любов’ю та співчуттям.

Окрім того, ми плануємо ввести систему ідентифікації тварин як безпритульних, так і домашніх, аби чітко знати кількість тварин у Києві, їх ветеринарний стан, а також дозволить надати захист кожній тварині» – підбив підсумки Андрій Фіщук.

 

Перейти до спискуВерсiя для друку


Офіційний портал - Київської міської державної адміністрації

З цифровими навичками ви зможете ефективно та безпечно застосовувати технології в роботі та навчанні, для професійного та особистісного розвитку