Головна  →  Новини  →  4 жовтня 2017

4 жовтня - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ТВАРИН

4 жовтня - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ТВАРИН

Сьогодні, 4 жовтня, увесь світ протягом останніх 86 років відзначає Міжнародний день захисту тварин (World Animal Day). Рішення про відзначення 4 жовтня на честь святого Франциска Ассізького Міжнародного дня захисту тварин було прийнято в 1931 році на Міжнародному конгресі учасників руху на захист природи у Флоренції.
Саме святий Франциск ще за часів  Середньовіччя не тільки проповідував милосердя до тварин, яких вважав однією родиною із людьми, а й практично допомагав їм, створюючи при монастирях притулки. Його філософія поклала початок сучасного руху захисту тварин.

В 1987 році у Страсбурзі 21 країна Ради Європи підписали Європейську конвенцію із захисту тварин.  Україна звернула увагу на дану конвенцію лише у 2013 році, яка була підписана і ратифікована, але, на жаль, до повного виконання її вимог у нашій державі ще далеко.

Підґрунтя цієї Європейської конвенції із захисту тварин склали гуманні вимоги, якими має керуватися кожен:


1. НІХТО НЕ МАЄ ПРАВА ВБИВАТИ ТВАРИНУ, ПРИЧИНЯТИ ЇЙ БІЛЬ ТА СТРАЖДАННЯ.
2. НІХТО НЕ МАЄ ПРАВА ПОКИДАТИ ТВАРИНУ НА ПРИЗВОЛЯЩЕ.

У 2006 році Україна прийняла Закон «Про захист тварин від жорстокого поводження», а у 2017 році за наполяганням зоозахисних організацій та небайдужих громадян були внесені правки до Кримінального Кодексу щодо підсилення відповідальності за жорстоке поводження із тваринами у частині збільшення термінів позбавлення волі до 8-ми років. Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження» врегульовані питання щодо захисту від страждань і загибелі тварин унаслідок жорстокого поводження з ними, захисту їх природних прав, а також укріплення моральності й гуманності суспільства.

«Найближчим часом Київ затверджуватиме конкурсну міську програму з регулювання численності тварин гуманними методами. Як це виглядатиме: міські комунальні служби відловлюватимуть тварин, стерилізуватимуть, вакцинуватимуть та ідентифікуватимуть їх, тобто на вусі тварини кріпиться кліпса із відповідними відмітками, після цього тварин відпускатимуть на місця, де вони проживали раніше. Всі ці маніпуляції безпечні та безболісні для тварин, що не породжує образу на людей та агресивну реакцію. Таким чином, за минулі роки ми значно зменшили кількість безпритульних тварин. Наразі у Києві нараховується близько 1500 безхатніх тварин. Завдяки такій гуманній програмі, думаю, за три роки на вулицях столиці майже не буде безпритульних тварин» - зазначив директор Департаменту міського благоустрою Андрій Фіщук.

Саме сьогодні, 4 жовтня, Київська міська влада вирішили привернути  увагу людей до проблем тварин. Тих наших друзів, що потребують допомоги. Тварин, яких жорстоко експлуатують у сільському господарстві або для розваг. Тих, чию свободу надмірно обмежують та неналежно утримують у пересувних цирках і звіринцях. Тих, кого використовують для експериментів у косметологічній індустрії. Сьогодні усі бажаючи біля будівлі КМДА мали змогу отримати інформацію про правила утримання домашніх тварин, безкоштовну консультацію ветеринарів, а також взяти до себе додому здорового котика із паспортом з помітками про вакцинацію.

До Всесвітнього дня тварин Департамент міського благоустрою КМДА організував зустріч київської влади із міжнародними зоохасниками, представниками фонду «Naturewatch Foundation» Марком Ренделом, спеціалістами із психології тварин, міжнародною організацією «SOS», притулку для тварин «Сіріус», кінологів, громадських активістів та представників Національної поліції.

В результаті зустрічі найближчим часом у Києві планується підписати меморандум між київською владою та Головним управлінням Нацполіції в м. Києві для напрацювання алгоритмів взаємодії у сфері захисту тварин від жорстокого поводження.

«З наступного року ми плануємо перейти до будівництва київського сучасного центру захисту тварин у Дарницькому районі по вул Автопарковій. Даним центром передбачено окрім стерилізації, вакцинації, ідентифікації тварин, ще й потужний механізм адопції, тобто прилаштування тварин у київські родини. Ми щиро віримо, що такий комплекс заходів дасть свій позитивний результат – відсутність безпритульних тварин» - прокоментував Андрій Фіщук.  

В усьому світі підсилюються законодавчі вимоги про захист тварин. Нещодавно в Туреччині було прийнято закон, що робить суворішим покарання за жорстоке поводження з тваринами - два роки позбавлення волі та штраф. В Сінгапурі вбивство собаки, скоєне навіть з метою самооборони, карається трьома місяцями ув‘язнення та штрафом у розмірі $800. А Німеччина стала першою країною, яка гарантує права тварин у своїй Конституції.

Суспільство сучасної Європи усвідомило, що для побудови демократичної держави треба випрацювати правові механізми захисту прав не тільки людей, а й тварин, що захист найслабших чотирилапих «співгромадян» позитивно впливатиме на гуманізацію суспільства. Відповідальність за їхню долю європейці виховують з дитинства. Адже вже науково доведено, що всі серійні маніяки в дитинстві знущались над тваринами, відсутність співчуття до братів наших менших породжує й агресію до людей.

Гуманне суспільство починається з гуманного ставлення до братів наших менших.
Гарною традицією у європейців  у цей день є робити пожертви на допомогу притулкам для тварин. Співчуваючи та допомагаючи тваринам, ми робимо наше суспільство гуманним!

Перейти до спискуВерсiя для друку


Офіційний портал - Київської міської державної адміністрації

З цифровими навичками ви зможете ефективно та безпечно застосовувати технології в роботі та навчанні, для професійного та особистісного розвитку