Головна  →  Новини  →  27 липня 2017

Зустріч керівництва Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища із представниками британської благодійної організації по захисту тварин Naturewatch Foundation

Зустріч керівництва Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища із представниками британської благодійної організації по захисту тварин Naturewatch Foundation

Відбулася зустріч керівництва Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища із представниками британської благодійної організації по захисту тварин Naturewatch Foundation (NWF). Під час зустрічі було порушено ряд проблемних питань, що стосуються гуманного ставлення до тварин. Розпочали розмову із гарних новин про будівництво нового надсучасного Центру захисту тварин з клінікою ветеринарної допомоги. Спеціалісти NWF виявили повну готовність щодо надання консультацій стосовно специфіки оформлення вольєрів у новій будівлі, ефективного використання приміщень, дренажних систем щодо їх відповідності міжнародним стандартам.

У рамках програми регулювання численності безпритульних тварин протягом 2016 року силами КП «Притулок для тварин» було стерилізовано 8,5 тисяч собак і котів. З початку цього року у стінах КП стерилізовано і вакциновано більше 5 тисяч тварин, а також проводяться усі необхідні лабораторні дослідження, УЗД, рентген, операції та усе, що необхідно для здоров’я безпритульних тварин. У 2016 році на київських вулицях було відловлено 1150 безпритульних тварин. На даний момент на території Києва проживає близько 3 тисяч безпритульних тварин, чисельність яких планується скоротити із введенням у дію системи реєстрації та ідентифікації тварин.

«Злочини проти тварин, живих істот, так само тяжкі як й проти людини і поліція має оперативно та жорстко реагувати на факти жорсткого поводження з тваринами. Ми хочемо розробити спільну програму навчання поліції у боротьбі зі жорстокістю проти тварин, адже англійський досвід співпраці борців за права тварин із поліцією є надзвичайно ефективним» - зауважила голова NWF Дженні Рудд.

На жаль, у Києві випадки знущання над тваринами не є поодинокими, саме тому столична влада виступила із ініціативою створення спеціалізованого підрозділу по боротьбі із жорстоким поводженням із тваринами, яка діятиме не тільки на території Києва, але й в усіх українських містах. За спостереженнями зоозахисників багатьох країн злочини проти тварин у дитячому віці є першими дзвониками кримінального майбутнього. Попередити це можна тільки методами гуманної освіти, зокрема впровадженням у навчально-виховний процес шкіл Києва спеціалізованих уроків для цільової групи школярів віком 12-14 років. Темами уроків пропонується відповідальне утримання домашніх тварин та гуманний і сталий контроль безпритульних тварин.

«Спільна діяльність Департаменту міського благоустрою із Naturewatch Foundation відкриває багато можливостей у сфері реалізації програми регулювання чисельності безпритульних тварин, гуманної освіти, співпраці із поліцією у напрямку попередження жорстокості до тварин. Любов до братів наших менших є основою для розвитку громадянського суспільства в Україні та одним із важливих кроків до європейських стандартів» - сказав директор Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Андрій Фіщук.  

Перейти до спискуВерсiя для друку


Офіційний портал - Київської міської державної адміністрації

З цифровими навичками ви зможете ефективно та безпечно застосовувати технології в роботі та навчанні, для професійного та особистісного розвитку