Головна  →  Новини  →  22 червня 2017

Бути чи не бути літнім майданчикам у Києві

Бути чи не бути літнім майданчикам у Києві

В літній сезон особливою популярністю серед відвідувачів київських ресторанів та кафе є літні тераси. Цілком логічним є бажання міських жителів насолодитись їжею чи напоями на свіжому повітрі. Але, що добре для клієнтів ресторану, то погано для пішоходів.

Так, є тераси, що встановлені за усіма нормами та вимогами Правил благоустрою. А є й такі, що всупереч усім нормам займають весь тротуар і пішоходи мають обходити такі спорудження у кращому випадку по газону, в гіршому – виходити на проїзджу частину, ризикуючи своїм життям та здоров’ям.  

Процедурі встановлення майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства передує внесення Департаментом містобудування та архітектури КМДА відповідного питання на засідання комісії з розгляду питань розміщення сезонних майданчиків. Комісія розглядає усі документи, подані рестораном, та можливість розміщення майданчика. Організація роботи майданчика здійснюється за умови укладення рестораном договору про сплату пайової участі до міського бюджету. У разі позитивного рішення комісії, Департаментом містобудування та архітектури КМДА готуються та передаються до центру надання адміністративних послуг відповідної РДА два екземпляри договору про сплату пайової участі суб’єктом господарювання.

Розміщення майданчиків має відповідати таким вимогам:

1. Майданчики встановлюються виключно біля стаціонарних (капітальних) закладів ресторанного господарства.

2. При влаштуванні майданчиків на пішохідних доріжках, тротуарах та алеях ширина для проходу пішоходів повинна бути не менше 1,8 м (поза межами парків, скверів, площ). Обов’язкова умова: розміщення майданчика не має перешкоджати вільному руху пішоходів.

3. Майданчики розташовуються виключно в межах фасаду стаціонарного (капітального) закладу ресторанного господарства зі збереженням вільних проходів у вхідні (в’їздні) брами будинків. Збільшення лінійних розмірів майданчика поза межі закладу можливе лише за умови письмової згоди власників (орендарів) сусідніх приміщень.

4. Майданчики мають бути розміщені без втручання у несучі конструкції будівлі, легко демонтуватися у разі необхідності проведення робіт, пов’язаних із експлуатацією та ремонтом будівлі.

Забороняється розміщення майданчиків:

на пішохідних доріжках, тротуарах та алеях, якщо це перешкоджає вільному руху пішоходів;

на проїзній частині вулиць і доріг;

на зелених насадженнях та газонах;

якщо влаштування майданчика створює загрозу для здоров’я та/або життя людей;

на відстані ближче 20 метрів в обидва боки по тротуару від установленого дорожнього знаку, що позначає зупинку громадського транспорту;

на штучних спорудах (крім випадків, коли їх розміщення передбачено проектом будівництва або реконструкції, затвердженим в установленому порядку);                

на відстані ближче 20 метрів до перехресть вулиць;

на відкритих (літніх) майданчиках забороняється встановлення сцен, естрад, танцювальних майданчиків тощо, грилів та мангалів;

на відкритих (літніх) майданчиках, розміщених в межах житлової забудови міста, забороняється використовувати живу музику та звуковідтворювальну апаратуру.

« Кожен киянин має право перевірити законність розміщення того чи іншого літнього майданчика. Для цього достатньо зазирнути в «Куточок споживача», де має бути уся дозвільна документація, що регулює діяльність ресторанного закладу в цілому» - зазначив перший заступник директора Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Тарас Панчій.  

Перейти до спискуВерсiя для друку


Офіційний портал - Київської міської державної адміністрації

З цифровими навичками ви зможете ефективно та безпечно застосовувати технології в роботі та навчанні, для професійного та особистісного розвитку