Головна  →  Новини  →  9 грудня 2023

У столиці відбувся демонтаж пам’ятника Миколі Щорсу

У столиці відбувся демонтаж пам’ятника Миколі Щорсу

 

Продовжуються демонтажі пам’ятних об’єктів, пов’язаних з історією і культурою росії та срср, які затвердила Київська міська рада. Сьогодні на перетині вулиці Симона Петлюри та бульвару Тараса Шевченка фахівці КП «Київблагоустрій» прибрали пам’ятник Миколі Щорсу. Про це повідомив директор Департаменту територіального контролю міста Києва Михайло Буділов.

«Дерусифікація та декомунізація триває. Ми вже демонтували понад 60 пам‘яток, пов'язаних з історією і культурою Росії та СРСР. Зараз працюємо над об’єктами з яких Уряд зняв охоронний статус. У листопаді прибрали пам`ятник Олександру Пушкіну, сьогодні відбувся демонтаж складної конструкції пам’ятника Миколі Щорсу. У співпраці КМДА, Київської міської ради, Міністерства культури та активістів дуже скоро ми досягнемо спільної та такої бажаної мети»,- наголосив директор Департаменту Михайло Буділов.

Він додав , що бригада фахівців КП «Київблагоустрій» працювала над демонтажем складної, близько 7-тонної, конструкції протягом 6 годин. Це технічно складні роботи для яких було залучено різну важку техніку та довелось перекрити рух транспорту на обох напрямах бульвару Шевченка. Щоб не паралізувати рух міста, вирішили провести демонтаж зранку у вихідний день. Монумент буде зберігатись у Державному музеї авіації України ім. О. К. Антонова.

Нагадаємо, що нещодавно Уряд прийняв рішення про вилучення з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення пам’ятників деяких російських і радянських діячів, що дозволило запустити процеси їх демонтажу.

    

Перейти до спискуВерсiя для друку


Офіційний портал - Київської міської державної адміністрації

З цифровими навичками ви зможете ефективно та безпечно застосовувати технології в роботі та навчанні, для професійного та особистісного розвитку