Головна  →  Новини  →  15 листопада 2023

У Києві демонтували пам’ятник Олександру Пушкіну

У Києві демонтували пам’ятник Олександру Пушкіну

 

Відповідно до ухваленого рішення Кабінету Міністрів України про вилучення з Державного реєстру нерухомих пам'яток культурної спадщини національного значення, пам'ятники деяких російських і радянських діячів тепер дозволено демонтувати. Сьогодні силами КП «Київблагоустрій» було прибрано пам’ятник Олександру Пушкіну. Про це повідомив Михайло Буділов, директор Департаменту територіального контролю міста Києва.

У липні цього року Київрада затвердила перелік пам’ятних об’єктів, пов’язаних з історією і культурою росії та СРСР. Відповідно до цього рішення всі роботи з демонтажу покладено на Департамент територіального контролю міста Києва. Силами підпорядкованого Департаменту комунального підприємства «Київблагоустрій» з простору столиці вже прибрано понад 60 пам’ятних об’єктів з переліку. Виключенням були лише ті, що мали охоронний статус. Нещодавно Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про вилучення з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення таких об'єктів. Це означає, що тепер їх можна демонтувати.

«Сьогодні фахівці КП «Київблагоустрій» демонтували пам’ятник Олександру Пушкіну. Конструкція важила близько 3,5 тонн. Для демонтажу залучили автокран і вантажний автомобіль. Надалі монумент буде зберігатись у Державному музеї авіації України ім. О. К. Антонова», – розповів Михайло Буділов.

    

Перейти до спискуВерсiя для друку


Офіційний портал - Київської міської державної адміністрації

З цифровими навичками ви зможете ефективно та безпечно застосовувати технології в роботі та навчанні, для професійного та особистісного розвитку