Головна  →  Новини  →  19 травня 2017

У цьому році київські пляжі перевірятимуться за високими міжнародними стандартами якості

У цьому році київські пляжі перевірятимуться за високими міжнародними стандартами  якості

До літнього сезону у Києві заплановано відкриття 11 пляжів з можливостю купання, зокрема:

у Дніпровському районі 8 пляжів – «Молодіжний», «Венеція», «Передмостна Слобідка», «Золотий», «Дитячий», «Райдуга», «Тельбін», «Центральний»; в Оболонському районі 2 пляжі – «Вербний», «Пуща-Водиця»; у Деснянському районі – пляж «Чорторий». На усі пляжі планується отримати паспорти.

Також кияни матимуть можливість відпочивати та 17 зонах відпочинку без можливості купання (зони відпочинку біля водних об’єктів), це:

 «Довбичка», «Лісова», «Русанівська коса»,  «Березняки», «Веселка»,   «Верхня», «Наталка», «Редьчина», «Біла», «Троєщина», «Галерна,«Осокорки», «Сонячна», «Святошин», «Голуба», «Синєозерна» та «Совська балка».

«Вперше за історію Києва три пляжі: «Дитячий», «Золотий» та «Пуща-Водиця» беруть участь у міжнародній програмі «Блакитний прапор». Блакитний прапор – це міжнародна нагорода, яка щорічно вручається пляжам і причалам, вода в яких відповідає високим стандартам якості і придатна для безпечного купання. Відповідність критеріям Блакитного прапора вимагає дотримання суворих стандартів якості води, безпеки та екологічного просвітництва» - заявив директор Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Андрій Фіщук.

За безпекою на воді спостерігатимуть рятувальники на  21 посту. Усі рятувальники столичних зон відпочинку проходять ретельний відбір, тестування у басейні та співбесіду з моделюванням кризових ситуацій; мають професійну підготовку, - 52 години навчання в інструкторів. Рятувальні пости оснащені сучасним спеціалізованим обладнанням: 2 гідроцикли, 10 моторних човнів, тюби нового покоління, сапборди та дефібрилятори. До початку літнього сезону проводяться роботи з водолазного обстеження та очистки підводної частини акваторії пляжів, встановлюються огороджувальні буї та оформлюються паспорти підводної частини.

Для купання маломобільних груп населення на пляжах «Дитячий», «Золотий» та «Пуща-Водиця» містом придбало 5 крісел-амфібій, з якими працюватиме спеціально підготовлений персонал.

«До купального сезону на зонах відпочинку «Дитяча», «Золота» та «Веселка» було проведено санітарну підсипку піску. У рамках підготовки до літнього сезону виконані роботи з санітарної очистки територій від побутового сміття; комплекси протилептоспірозних (2 тури дератизації), протикліщових та протималярійних заходів. Було  розконсервовано та встановлено пляжний реманент (контейнери та урни для сміття, тапчани, кабінки для переодягання, фонтанчики для питної води тощо), проведено дезінфекцію та промивку водопровідної мережі для питної води; проводяться лабораторні дослідження проб питної води, води поверхневих водойм та піску (ґрунту), а також укладено договір на вилов, стерилізацію та утримання безпритульних тварин» - прокоментував перший заступник директора Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Тарас Панчій.

Перейти до спискуВерсiя для друку


Офіційний портал - Київської міської державної адміністрації

З цифровими навичками ви зможете ефективно та безпечно застосовувати технології в роботі та навчанні, для професійного та особистісного розвитку