Головна  →  Новини  →  24 квітня 2017

Київська влада та громадські організації об’єднують свої зусилля для захисту безпритульних тварин

Київська влада та громадські організації об’єднують свої зусилля для захисту безпритульних тварин

21 квітня Товариство захисту тварин «SOS» - Притулок  для тварин в Пирогові відзначило своє 20-річчя.  У заході взяли участь перший Президент України Леонід Кравчук, Київський міський голова Віталій Кличко, директор Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Андрій Фіщук, лідер Європейської партії Микола Катеринчук, Олександр Омельченко, а також депутати швейцарського парламенту. На святкування прибула німецька журналістка Кріста Шехтл, яка разом із засновницею притулку Тамарою Тарновською у 1997 році зняла прихованою камерою жорстокі вбивства безпритульних тварин у Цеху з утилізації тварин та показала це на всіх телеканалах Європи. Трансляція жорстокості до тварин стала точкою руху для закриття «Цеху з утилізації тварин». Під тиском західних політиків «Цех з утилізації тварин» було закрито та передано його територію в оренду на 49 років Товариству захисту тварин «SOS». Сьогодні у притулку проживає понад тисяча собак та котів, у тому числі й тварини, привезені із зони воєнних дій на сході України.  

За словами Леоніда Кравчука, під час підготовки футбольного чемпіонату світу в Україні однією з умов європейських гостей було врегулювання питання гуманного ставлення до безпритульних тварин. Українське суспільство ще не дозріло до такої вершини як гуманне ставлення до тварин і саме у цьому його найбільша проблема: у гонитві за матеріальними цінностями українці забули про основи морального здоров’я – повага до рідної мови та гуманне ставлення до тварин.

«Бєлка і Стрєлка, тисячі тварин загинули в ім’я медицини, ліків, людей і науки. Але знаходяться живодери, люди без серця і душі, які не чують жагу до життя тварини, і тільки суд високої сили може зупинити їх. Людина може називатися Людиною, якщо вона ставиться з повагою до всього оточення: до пташки, тварини… якщо в душі немає агресії» - сказав Леонід Кравчук.

Директор Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Андрій Фіщук прозвітував про плани та обсяги робіт міста у напрямку захисту безпритульних тварин.

«Рівень ставлення до тварин визначають моральне здоров’я суспільства. Так, місто почало проектування та будівництво сучасного Центру захисту тварин, на який передбачено більше 30 млн грн. Основні напрямки нового Центру – це лікування, стерилізація та адаптація тварин для подальшого їх прилаштування в українські сім’ї. Цього року в міському бюджеті закладено 20 мільйонів гривень на проведення вакцинації, стерилізації тварин, функціонування профільних комунальних підприємств» - прокоментував Андрій Фіщук.  

Цього року на утримання громадських притулків столична влада виділила 800 тисяч гривень, - прозвітував Київський міський голова. Окрім того, бюджетом столиці передбачено виділення коштів на проектування та будівництво муніципального кладовища для тварин (13,3 млн грн.). 

«Я дякую всім небайдужим людям, хто опікується тваринами. І хочу запевнити, ви можете на мене розраховувати як на людину, яка робитиме все, щоби об’єднати зусилля різних організацій, зоозахисників, аби змінити ситуацію і вирішити проблему безпритульності тварин», – наголосив Віталій Кличко.

 

Перейти до спискуВерсiя для друку


Офіційний портал - Київської міської державної адміністрації

З цифровими навичками ви зможете ефективно та безпечно застосовувати технології в роботі та навчанні, для професійного та особистісного розвитку