Головна  →  Новини  →  12 серпня 2021

Фахівці муніципальної ветклініки розповіли, як забезпечити безтурботну старість тварин

Фахівці муніципальної ветклініки розповіли, як забезпечити безтурботну старість тварин

Незважаючи на те, що старіння неминуче, існують способи уповільнити цей процес за допомогою хорошого догляду та своєчасного лікування.


По-перше, потрібно підтримати імунну систему тварини, бо з віком вона вже не так активно захищає організм від вірусів і хвороб. Аби тримати імунну систему у тонусі треба організувати збалансоване харчування та його режим, регулярно та вчасно робити необхідні щеплення та час від часу проводити дегельмінтизацію.


По-друге, потрібно потурбуватись про фізичний комфорт чотирилапого – тварині потрібно зручне, м’яке спальне місце, де вона могла б затишно відпочивати. Якщо у тварини хворі суглоби, це не забаганка, а необхідність. Місце має бути тихим і теплим, якнайдалі від протягів. Переконайтесь, що у вашого друга є повноцінний доступ до ємності зі свіжою питною водою, щоб літній або хворій тварині не довелося долати великі відстані. Адже у цей період сил для енергійного руху все менше, процеси уповільнюються.


Найпоширеніші хвороби літніх вихованців: ожиріння, зниження когнітивних здібностей мозку, артрити, хвороби зубів, цукровий діабет, онкологія, проблеми з нирками і печінкою.
Лікарі кажуть, що головне - запобігти або відстрочити початок захворювання, якщо це можливо, виявити захворювання якомога раніше в разі його розвитку і активно лікувати його, щоб зберегти здоров'я собаки якомога довше. Профілактична ветеринарна допомога - кращий підхід для старіючих собак.

Перейти до спискуВерсiя для друку


Офіційний портал - Київської міської державної адміністрації

З цифровими навичками ви зможете ефективно та безпечно застосовувати технології в роботі та навчанні, для професійного та особистісного розвитку