Головна  →  Новини  →  27 лютого 2017

Андрій Фіщук: Протягом 2016 року спеціалістами Київської служби порятунку врятовано 75 людських життів

Андрій Фіщук: Протягом 2016 року спеціалістами Київської служби порятунку врятовано 75 людських життів

Сьогодні, коли київська влада приділяє особливу увагу питанням безпеки, в тому числі зміцненню Єдиної державної системи цивільного захисту, яка є важливою складовою системи національної безпеки, відбувся збір керівного складу цивільного захисту територіальної підсистеми міста Києва.

З метою попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в м. Києві функціонує територіальна  підсистема Єдиної державної системи цивільного захисту, завданням якої є надійний захист Киян і території міста від надзвичайних ситуацій.

Так, протягом 2016 року київські рятувальники проявили високу оперативність та ефективність реагування на надзвичайні ситуації. Особовий склад цивільного захисту міста, який залучався до виконання завдань, пов’язаних з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, проявляв високу професійну готовність.

Протягом 2016 року в місті Києві було зареєстровано 2099 небезпечних подій, зокрема:

- техногенного характеру: (аварії на транспорті, системах життєзабезпечення, пожежі тощо) – 1949;

- соціального характеру: (в тому числі і нещасні випадки з людьми) – 61;

- природного характеру: – 89.

Порівняльна таблиця

щодо кількості виникнення небезпечних подій у 2015 та 2016 роках:

Надзвичайні події

2015 рік

2016 рік

Загальна кількість всього: в т.ч.: 

1763

2099

Техногенного характеру 

1635

1949

Природного характеру

75

89

Соціального характеру 

53

61

«Зростання кількості облікованих небезпечних подій зумовлена тенденціями зростання шкоди територіям та населенню, що спричиняються небезпечними природними явищами: сильними опадами, градом, обледенінням, ураганами, буревіями, підтопленнями, зсувами» – наголосив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Роман Ткачук.

Підвищення загрози виникнення небезпечних подій техногенного характеру також зумовлюється постійним збільшенням джерел забруднення навколишнього середовища. Крім того, внаслідок зносу технологічного обладнання в системах життєзабезпечення та на виробництві значно підвищується ризик виникнення техногенних аварій.

Стабільно високим є показник травматизму та загибелі людей під час виникнення дорожньо-транспортних пригод, на водних об’єктах м. Києва, виробничого травматизму. За останні роки набули критичної актуальності небезпечні події соціального характеру, пов’язані з масовими громадянськими акціями та замахами на скоєння терористичних актів.

«Протягом 2016 року підрозділами «Київської служби порятунку» здійснено 2359 виїздів на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру. Під час здійснення рятувальних заходів врятовано 75 людських життів! Саме така позитивна статистика надихає на подальше підвищення подібних показників» – прокоментував директор Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Андрій Фіщук.

Для забезпечення захисту населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, соціальних і воєнних в місті створено фонд захисних споруд цивільного захисту, який включає: сховища, споруди подвійного призначення та найпростіші укриття.

«Одне із завдань київської влади – це навести порядок у місцях сховищ. Насамперед – це розчистити підходи до них; провести ремонтні роботи у них; проконтролювати герметичність закриття дверей; провести відповідне маркування, щоб кияни розуміли де знаходиться сховища і як туди потрапити. Столиця уникнула багато негативних ситуацій завдяки самовідданості та оперативній роботі київських рятувальників» – підсумував заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелєєв.

Закінчилися збори урочистим врученням подяк, грамот та орденів за плідну працю у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у м. Києві.

Перейти до спискуВерсiя для друку


Офіційний портал - Київської міської державної адміністрації

З цифровими навичками ви зможете ефективно та безпечно застосовувати технології в роботі та навчанні, для професійного та особистісного розвитку