Головна  →  Новини  →  28 липня 2020

За півроку виявлено 668 випадків самовільного малювання графіті

За півроку виявлено 668 випадків самовільного малювання графіті

За перше півріччя цього року інспекторами благоустрою було зафіксовано 668 випадків самовільного нанесення написів, малюнків (графіті) на об’єктах благоустрою території міста. За всіма цими випадками власникам об’єктів, на яких було виявлено написи, інспектори благоустрою внесли приписи на усунення виявлених недоліків.
За останні роки кількість таких графіті на стінах столичних будівель стрімко зросла. Якщо у 2016 році таких написів зафіксовано не було взагалі, то у 2017 році вони почали з’являтися і обліковувались на 93 об’єктах нерухомості. Протягом 2018 року виявлено 1466 написів на будинках та внесено 437 приписів на усунення виявлених недоліків, а на двох порушників складено протоколи. У 2019 році було виявлено таких 447 написів, на які внесли 279 приписів, решта балансоутримувачів усунули такі написи власними силами. Столичні інспектори благоустрою щоденно проводять моніторинг міста та забезпечують контроль за благоустроєм і належним санітарним станом міста, у тому числі й фасадів будинків, будівель і споруд, зокрема, й на наявність таких надписів на них.

Як відбувається притягнення до відповідальності порушників

Після виявлення порушення благоустрою інспектор вносить припис, за яким балансоутримувач має протягом трьох днів ліквідувати недоліки. Якщо вимоги припису не виконані, інспектор складає протокол про адміністративне правопорушення за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Такі протоколи про правопорушення розглядаються адміністративною комісією за місцем проживання порушника. По справі про адміністративне правопорушення комісія виносить постанову про накладення адміністративного стягнення. Штрафні санкції за такі порушення можуть сягати від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів – на громадян і від п’ятдесяти до ста – на суб’єктів підприємницької діяльності.

Перейти до спискуВерсiя для друку


Офіційний портал - Київської міської державної адміністрації

З цифровими навичками ви зможете ефективно та безпечно застосовувати технології в роботі та навчанні, для професійного та особистісного розвитку