Головна  →  Новини  →  1 липня 2020

У червні ліквідовано 148 осередків стихійної торгівлі

У червні ліквідовано 148 осередків стихійної торгівлі

Протягом червня столичні інспектори благоустрою на території Києва ліквідували 148 осередків стихійної торгівлі. 

Так, щодня столичні інспектори благоустрою спільно із районними управліннями Національної поліції перевіряють територію Києва на наявність незаконних стихійних локацій зі збуту товарів. Стихійні ринки окрім несплати внесків до міського бюджету порушують Кодекс України про адміністративні правопорушення. Зокрема:

ст. 152 - порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів;

ст. 160 - торгівля з рук у невстановлених місцях, що тягне за собою накладення штрафу від шести до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі.

Загальною кількістю за  даними статтями у червні було складено 130 протоколів, відповідно до яких штрафи можуть складати 1700 гривень.

Щороку з 1 квітня по 15 жовтня в Києві розпочинають свою діяльність об’єкти сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, так звана сезонна торгівля. Це торговельні намети, лотки, рундуки, в яких здійснюється продаж безалкогольних напоїв, морозива, продовольчих товарів, плодоовочевої продукції, меду, сувенірної продукції тощо.

Всього на території Києва передбачено 1011 законних місць для реалізації сезонної продукції. Про законність торговельної точки свідчить наявність інформаційного талона, що вказує на сплату пайової участі до міського бюджету, та розташування відповідно до встановлених правил та норм.

Торговельні лотки, столи та інші пересувні елементи вуличної торгівлі розміщуються лише на тротуарах завширшки не менше 5 метрів за межею пішохідної частини. Товар повинен розташовуватися поруч із зазначеними пересувними елементами на тротуарі, проте за межами його пішохідної частини.
Перейти до спискуВерсiя для друку


Офіційний портал - Київської міської державної адміністрації

З цифровими навичками ви зможете ефективно та безпечно застосовувати технології в роботі та навчанні, для професійного та особистісного розвитку