Головна  →  Новини  →  19 червня 2020

Правила розміщення тимчасових споруд на території Києва

Правила розміщення тимчасових споруд на території Києва

Комплексною схемою передбачено 6500 легальних місць для розміщення тимчасових споруд на території Києва. Крім того, до законних МАФів відносяться ті, що встановлені відповідно до інвестиційних конкурсів — кіоски в складі зупинкового комплексу та ті, що задіяні у рамках проекту з продажу соціального хліба. За даними Департаменту міського благоустрою, лишилося близько 1000 МАФів, що розміщені в незаконний спосіб. Історичний центр Києва, периметр нульової зони, максимально звільнено від тимчасових споруд. А найбільша кількість незаконних МАФів налічується на Лівому березі.

Правила розміщення і роботи тимчасових споруд

Легальною вважається та тимчасова споруда, що має на це відповідну дозвільну документацію. Згідно з наказом Мінрегіону №244 — це паспорт прив'язки. До отримання підприємцем паспорту прив'язки, у нього мав бути інформаційний талон, що свідчить про сплату пайової участі до бюджету міста.

Нововстановленими можуть бути:

кіоски, що розміщено на умовах інвестиційного договору;

МАФи в рамках проєкту з продажу соціального хліба;

перенесені тимчасові споруди у зв`язку зі зміною містобудівної ситуації, наприклад, через ремонтні роботи.

Покрокова інструкція оформлення тимчасових споруд: mkk.kga.gov.ua.

Обов’язки власників тимчасових споруд

-  Вживати заходи щодо запобігання пошкодженню об'єктів благоустрою.

-  Укласти договір на вивезення сміття.

- Встановити не менше двох урн для збирання твердих побутових відходів. Організувати прибирання закріплених та прилеглих територій, своєчасно вивозити вміст контейнерів та урн для сміття, встановити і тримати в належному стані туалети або біотуалети.

-  Провести зовнішнє штучне освітлення.

-  Якщо відстань від МАФу до тротуару складає понад 2 метри, повинна бути прокладена пішохідна доріжка завширшки 1,5 метри.

-  Проводити озеленення прилеглої території відповідно до схеми благоустрою.

Порушення даних вимог (зокрема: сміття біля кіоску, перевищення площі, торгівля не тим видом товару, що прописаний у дозвільному документі (не той функціонал), продаж алкоголю, місце розташування не за схемою прив'язки) може призвести до анулювання дозвільної документації.

Демонтаж тимчасових споруд

На вимогу інспектора благоустрою власник тимчасової споруди повинен протягом трьох днів надати пакет дозвільних документів на встановлення кіоску. У разі ненадання дозвільних документів без поважних причин така споруда вважається незаконною і вноситься до бази даних КП «Київблагоустрій» для подальшого демонтажу. Демонтаж незаконних тимчасових споруд здійснюється силами КП «Київблагоустрій» з подальшим виставленням приватному підприємцю рахунку для компенсації коштів, витрачених на даний демонтаж.

Роль Департаменту міського благоустрою у житті столичних МАФів

Департамент міського благоустрою НЕ ВИДАЄ ДОЗВІЛЬНИХ ДОКУМЕНТІВ на встановлення МАФів у місті Києві. Більш того — навіть не погоджує їх встановлення. Департамент у цьому процесі відповідає за контроль стану благоустрою міста, перевіряє наявність дозвільних документів, вимірює розміри кіосків, фіксує порушення і надсилає інформацію про них до Департаменту містобудування та архітектури для подальшого винесення на розгляд під час засідань Комісії з питань розміщення тимчасових споруд

Перейти до спискуВерсiя для друку


Офіційний портал - Київської міської державної адміністрації

З цифровими навичками ви зможете ефективно та безпечно застосовувати технології в роботі та навчанні, для професійного та особистісного розвитку