Головна  →  Новини  →  25 листопада 2019

Історичний центр Києва - це нульова зона для торговельної мережі

Історичний центр Києва - це нульова зона для торговельної мережі

Завжди, коли мова заходить про якесь місто чи країну, виникають певні асоціації, наприклад, Париж – місто Ейфелевої вежі, туристична Мекка світу. Нам також з вами є чим пишатись: значна кількість архітектурних пам’яток, яскравих об’єктів світового масштабу розташовані саме в туристичному центрі міста Києва… І саме у цьому контексті хочеться нагадати, що наша відповідальність за збереження історичного вигляду вулиць та парків і є пріоритетним напрямом в діяльності міської влади. Центр нашого міста – це візитівка столиці.

Так, існує поняття "периметр нульової зони", який визначено межами охоронної зони архітектурно-історичного заповідника, об'єкта Всесвітньої Спадщини UNESCO Києво-Печерська лавра та територією навколо об'єкта Всесвітньої Спадщини UNESCO "Софія Київська", обмеженої центральними вулицями та проїздами.

Для врегулювання питання розміщення пересувної та сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на території Києва київська влада ще у 2015 році прийняла рішення про затвердження відповідної схеми. Ця схема регулює розміщення пересувної та сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі з урахуванням зонування розміщення даних об’єктів. Так, територія Києва поділена на п’ять форматних зон для розміщення сезонної торговельної мережі та чотири зони для розміщення тимчасових споруд. Кожна зона передбачає дозвіл (або відсутність такого) на розміщення засобів пересувної торговельної мережі і тимчасових споруд, формат об’єктів сезонної торговельної мережі, визначення архітипів та площі тимчасових споруд для кожної зони.

До цієї зони потрапляють усі центральні ландшафтні парки, пам'ятки історії та архітектури в центральній частині міста та прилегла до них лінія забудови та/або лінія зелених насаджень.

В межах форматної нульової зони заборонено:

  •  розміщення тимчасових споруд, окрім громадських вбиралень та туристичних інформаційних центрів
  •  розміщення засобів пересувної торгівлі дрібнороздрібної торговельної мережі, окрім торговельної мережі типу візки, спеціального технологічного обладнання площею 4 метрів квадратних у ландшафтних парках «Володимирська гірка», Хрещатий парк, парк «Міський сад», Маріїнський парк, парк імені Тараса Шевченка

 окремих видів об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі.

Для комфортного та зручного відпочинку у найулюбленіших для киян та туристів парках «Володимирська гірка», «Хрещатий парк», парк «Міський сад», Маріїнський парк, парк імені Тараса Шевченка дозволяється:

  •  розміщення торговельної мережі з продажу продовольчих товарів по типу палатки та намети площею до 9 квадратних метрів.

«На сьогодні вимоги розміщення торговельної мережі та тимчасових споруд у нульовій зоні, тобто в історичному серці Києва, порушуються, тому ми оголошуємо про початок активних дій у боротьбі зі стихійним розміщенням торговельних об’єктів у стратегічно важливих історичних центрах нашої столиці», - анонсував Олексій Кулеба.

Нагадаємо, що право на розміщення на території Києва, у тому числі й нульовій зоні, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі виборюється на торгах відповідно до Порядку розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торгівельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві, що затверджений розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 02.04.2015 № 300. За рахунок коштів від сплати за договорами щодо розміщення торговельних об’єктів, на місцях їх розміщення встановлюються урни, контейнери для збору побутових відходів, вивозиться сміття та прибирається територія

Перейти до спискуВерсiя для друку


Офіційний портал - Київської міської державної адміністрації

З цифровими навичками ви зможете ефективно та безпечно застосовувати технології в роботі та навчанні, для професійного та особистісного розвитку